Lietuvos jaunųjų mokslininkų konferencija „Mokslas - Lietuvos ateitis“. Aplinkos apsaugos inžinerija, 24th CONFERENCE „ENVIRONMENT PROTECTION ENGINEERING“

Font Size: 
POLISTIRENINIO PUTPLASČIO KONSTRUKCIJŲ AKUSTINIŲ SAVYBIŲ TYRIMAI IR GERINIMAS NAUDOJANT PERDIRBTŲ PADANGŲ GUMOS PLOKŠTES
Edgaras Strazdas, Tomas Januševičius

Last modified: 2021-10-27

Abstract


Triukšmas – tai kenksmingas sveikatai, netvarkingas, įvairių dažnių ir stiprumo garso bangų mišinys. Tai pagrindinis veiksnys, sukeliantis nemalonius pojūčius namų aplinkoje, todėl mokslininkai, bendradarbiaudami su projektuotojais, siekia sukurti gerai garsą izoliuojančias, ekonomiškai patrauklias ir ekologiškas statybines konstrukcijas. Eksperimentiniai tyrimai buvo atliekami akustinėje kameroje, esančioje Aplinkos apsaugos ir vandens inžinerijos katedroje, vadovaujantis EN ISO 10140-2:2010 standartu, naudojant 1-os klasės, didelio tikslumo kalibruotą įrangą. Tyrimų metu ištirti 4 modulinių namų statyboje naudojami polistireninio putplasčio bandiniai. Bandiniai sudaryti iš 15 cm polistireninio putplasčio plokščių, skirtingo storio struktūrinio tinko ir bituminių čerpių. Tariamajam garso sumažėjimo koeficientui R’w pagerinti buvo panaudota inovatyvi perdirbtos padangų gumos plokštė, sudaryta iš gipskartonio plokštės ir perdirbtos padangų gumos kompozito. Eksperimentinių tyrimų metu nustatytas tariamasis garso sumažėjimo koeficientas R’w siekė 31,9–36,6 dB, o panaudojus inovatyvias perdirbtos padangų gumos plokštes, koeficientas padidėjo nuo 11,5 dB iki 14,2 dB. Remiantis gautais rezultatais, galima teigti, kad modulinių namų statyboje naudojamą konstrukciją iš polistireninio putplasčio būtų naudinga patobulinti pridedant gipskartonio plokštės ir perdirbtos padangų gumos kompozitą, taip pagerinant konstrukcijos garso izoliavimo savybes.

DOI: https://doi.org/10.3846/aainz.2021.24


Full Text: PDF